winner combo

O nas

Tośkowo powstało z myślą o wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci. Bardzo mocno stawiamy na pielęgnowanie w dzieciach nawyku samodzielności oraz wspierania rozwoju sfer poznawczych. 

Główną zasadą, która nas identyfikuje to domowa i ciepła atmosfera, która sprzyja wspieraniu w dzieciach pewności siebie oraz chęci do podejmowania nowych wyznań. Bardzo nam zależy aby przygotować dzieci jak najlepiej do dalszej drogi edukacyjnej, dlatego kładziemy bardzo duży nacisk na codzienne czynności jakimi jest: samodzielne jedzenie, korzystanie z nocnika, 

IMG_1429(Edited)

Nasze zajęcia

Dziecko poza jedzeniem i spaniem większość czasu spędza na zabawie. Jest to naturalna aktywność która wspiera prawidłowy rozwój dziecka. 

Dlatego postawiliśmy na tą formę i wszystkie wykonywane przez nas działania są zabawą. Dzięki temu pozbywamy się poczucia obowiązku któremu często towarzyszą działania „wbrew sobie” co niejednokrotnie powoduje bunt dziecka i niechęć wykonania danej rzeczy. 

Kiedy przychodzi pora jedzenia, przygotowujemy się do wycieczki, wsiadamy w „pociąg” i w rytmach piosenki „jedziemy” do kuchni na obiadek 🙂 

Kiedy czas na odpoczynek – pozwalamy dzieciom wybrać swoją ulubioną książeczkę oraz ulubioną zabawkę i udajemy się do naszej sypialni. Tam najpierw szykujemy łóżeczka dla dzieci i ich zabawek, następnie układamy się wygodnie i zabieramy za czytanie. 

Staramy się na bieżąco eliminować wszystkie działania, które mogą stresować dziecko. Przyjęliśmy zasadę, że nie jesteśmy tylko opiekunami, ale towarzyszami dziecka, którzy rozumieją nawet najsilniejsze emocje

IMG_2531 (2)

Rozwój społeczny

IMG_2351

Rozwój emocjonalny

IMG_8955

Rozwijanie mowy i myślenia

IMG_0773

Rozwijanie sprawności ruchowej

IMG_0688

Rozwijanie słuchu i zdolnści muzycznych

IMG_2538

Rozwijanie sensomotoryki

Dlaczego właśnie Tośkowo?

Pomysł na Tośkowo zrodził się w głowie wieloletniej niani, która rozpoczęła pracę z dziećmi w wieku 17 lat. Swoje doświadczenie budowała jako niania, pomoc wychowawcy w żłobku oraz pomoc nauczyciela w przedszkolu. Po wielu latach pracy „zamarzyła” o własnym miejscu, gdzie jako cel postawiła sobie uważność na potrzeby i emocje dzieci. Ponieważ każde dziecko jest indywidualnością zdecydowała się na zorganizowanie kameralnej opieki, aby móc zaspokoić ciekawość każdego z nich z osobna. W wieku 26 lat na jej drodze stanęły dwa pluszowe misie Tosia i Tosiek – które skradły jej serce. Nie miała wątpliwości, że te dwa pluszaki właśnie wskazały jej drogę. I tak właśnie powstało Tośkowo, gdzie nasze dwa misie towarzyszą nam w każdej przygodzie, a kiedy przychodzą smutniejsze chwile, są chętne do przytulania. 

 

34865F79-87EE-44FB-8999-DDB61D3B3E1B
Ciężko wyrazić zachwyt nad Tośkowem i prowadzącą go Ulą. Mój synek chodzi do placówki już 2 miesiące i widzę po nim, że wchodząc tam jest po prostu szczęśliwy. Ma mnóstwo zabawy i zajęć edukacyjnych. Ciocia Ula to kobieta emanująca ciepłem i powołaniem do pracy. Każde dziecko traktuje indywidualnie bez utartych schematów. W pracę wkłada całe swoje serce i to widać każdego dnia".
Kasia
Mama Antka
"Ula stworzyła naszym dzieciom bardzo dobre warunki do rozwoju. Bardzo polecam Ulę jako opiekunkę. Dzieci bardzo rozwinęły się przy Uli emocjonalnie i intelektualnie. Organizowała im zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne oraz zajęcia tematyczne. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy współpracować z Ulą. Jako matka z czystym sumieniem polecam Ciocię Ulę :)"
Julita
Mama Ani i Piotrusia
"Ula ma niesamowity kontakt z dziećmi. Dla naszych dzieci była nie tyle nianią, co przyjaciółką, towarzyszką zabaw. Zawsze ciepła, cierpliwa, wyrozumiała. Ze spokojem tłumaczyła dzieciom zasady, nigdy nie podnosiła głosu, umiała rozładować i załagodzić każdą sytuacje. Wspierała dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności. Ciekawie planowała każdy dzień, proponując dzieciom różne formy spędzania czasu."
Marta
Mama Hani i Antosia